Yüz Sarkmasını Engelleyen Maske

Merhaba sevgili okurlar bu konumuzda sizlere çoğu kişinin ortak sorunlarından biri olan cilt sarkmasını engellemenin yollarından bahsedeceğiz. Konu içerisinde verdiğimiz yüz sarkmasını engelleyen maske tarifini uyguladığınız taktirde bu sorundan uzak durabilirsiniz. Yüz sarkması genellikle yaş oranının ilerlemesi ile birlikte gelen sorunlardan biridir. Yüz hatları sıkılaşma ve yüz toparlanmasında zoraki bölgelerden biridir. Aşağıdaki maskeyi uygulamanızda kesinlikle fayda göreceksiniz.

Yüz Sarkmasını Engelleyen Maske Tarifi

  • Yarım çay bardağı kadar ayva çekirdeği
  • 1 Çay kaşığı kadar süzme bal
  • Yeteri kadar kaysı çekirdeği yağı
  • 1 Çay bardağı kadarda su

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz yarım çay bardağı kadar ayva çekirdeğini suya koyarak 15 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Demlenip hazırda duran ayva çekirdeğine balıda koyarak mümkün olduğunca tahta bir kaşıkla karıştırın. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı cildinize uygulamadan evvel cildinizi bir güzel temizleyin ve daha sonra maskeyi yüzünüze uygulayarak 25 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Süre sonrasında yüzünüzü yıkayarak durulayın.

Yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra 2 damla kadar kayısı çekirdeği yağını yüz bölgenizin yukarısına doğru yedirerek masaj yapar gibi sürün. Yüz sarkmasını engelleyen maske tarifinin cildinizdeki kararlılığını sürdürmesini istiyorsanız, haftada minimum 1 defa uygulamanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir