Tesettür Pantolonlar Nasıl Kombin Yapılır?

Tesettür pantolonlar kombin yaparken eteklerden daha çok kullanılmaktadır. Rahat hareket etmeyi sağlamaktadır ve her vücut tipine uygun pantolon bulunmaktadır. Bu yüzden tesettür giyim tarzında hem spor hem de klasik pantolonlar kullanılmaktadır. İşe giderken, ofis tarzında, sokak stilinde ve arkadaş toplantılarında değişik kombinler yapmak için pantolonlar tesettür giyimde önemli bir yer tutmaktadır.

Bol Pantolon Modelleri Nasıldır?

Tesettür pantolon çeşitleri arasında bol pantolonlar çok kullanılan ürünler arasındadır. Bol pantolonlar vücut hatlarını saklamada kolaylık sağlar. Muhafazakâr giyim tarzına uygun olmaktadır. Bol paça pantolonlar arasında duble paça olanlar yaz sezonunda trendler arasında yer almaktadır. Lastikli şekilde olması kilo değişikliği olduğunda yine de kullanımı devam ettirmektedir. Giyim sırasında pratiklik sağlamaktadır. Viskon kumaşlı pantolonlar arasındadır. Bu pantolonlar topuklu ayakkabı ile kombin edilmektedir. Yürüyüş yaparken kullanılan pantolonlarda viskon ve bol paça şeklindedir. Desenli ve düz renk modelleri vardır. Çiçek desenliler, çizgililer, geometrik şekilli, Osmanlı motifleri, otantik motifli olanlar vardır. Penye pantolon modelleri bol paçalı şekildedir. Önden bağlamalı tarzdadır. İspanyol paça olan tesettür pantolonlarında kot modeller ve kumaş pantolon modelleri vardır.

Topuklu Ayakkabılarla Kombin Yapılan Pantolon Çeşitleri Nelerdir?

  Boru paça olan pantolon çeşitlerine bakıldığında şık kombinlerde rastlanmaktadır. Yanlarında cepli olan modelleri vardır. Bu pantolonların sıfır yaka desenli ve baskılı tuniklerle, hakim yaka, bebe yaka şeklinde gömleklerle kombin yapılmaktadır. Bu pantolonlarda likralı şekilde olanlar vardır. Topuklu ayakkabılarla boru paça kombinleri uyum sağlamaktadır. Sandalet tarzı olan yazlık topuklu ayakkabılarla, dolgu topuklu olanlarla, platform topuk veya ince uzun topuklu ayakkabılarla uyum içindedir. Düz paça olan pantolonlar stiletto tarzı topuklu ayakkabılarla hoş bir uyum halindedir.

  Sandy olan kumaşı ile ofis modasına uygun olmaktadır. Haki, mürdüm, eflatun, beyaz, kahverengi, lacivert, saks mavisi gibi çok çeşitli renklere sahiptir. Tam vücuda oturan estetik görünüm sağlayan modellerdendir. İspanyol paçalı olanlarda likralı olanlar ince topuklu ayakkabılar çok şık görünmektedir. Pamuklu kumaştan olup mevsimlik özelliktedir. Ayrıca renkli kot çeşitleri bulunmaktadır. Kalın topuklu ayakkabılarla kombin yapmak seçenekler arasında olmaktadır. Mevsime uygun aksesuar ve çanta seçimi yapılmaktadır.

Kaynak : https://www.modamerve.com/tesettur-pantolon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir