Sonbahar’da Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yıl içerisinde diğer aylara göre hava şartları açısından değişkenlik gösteren eylül ayı cildimiz için oldukça önemli bir aydır. Sonbahar’da cilt bakımınızı aksattığınız takdirde cildinizde ciddi hasarlar oluşabilir. Bu nedenle Eylül ayında cildinizi iyi korumanız gerekiyor.

Cilt yapısında sürekli problem yaşayan kişiler bu ay içerisindeki dengesiz ısıdan dolayı cildinde kızarıklıklar ve ciddi rahatsızlıklar ile karşı karşıya gelebilirler. Problemli ve hassas bir cilt yapısına sahipseniz bu aylarda dikkatli bir şekilde cildinize fazladan özen göstermeniz gereklidir.

Sonbahar Ayları İçin Cilt Bakımı Önerileri

Cilt Bakımı İçin Su İçmenin Önemi

Bulunduğunuz coğrafyada mevsim şartları ne olursa olsun hangi ayda olursanız olun fark etmez, cildiniz için sürekli su tüketmek vücudunuza faydalı olduğu gibi bir o kadarda cildiniz için çok önemli bir kaynaktır. Su tüketerek cildinizde nemsizliği ortadan kaldırarak cilt kurumasını önleyebilirsiniz. Problemli ve hassas bir cildiniz var ise başlangıç olarak cildinizin mevsimlere karşı değişimini kontrol altında tutmak için sürekli su tüketmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Cilt Bakımı Rutinlerinizi Değiştirip Düzene Koyun

Mevsimsel değişikliklerden dolayı cildiniz için yaptığınız bazı rutin bakımları değiştirmeniz gerekmektedir. Bu neden yaz aylarında yapmış olduğunuz rutin cilt bakımı içerisinde bulunan güneş ışınlarına karşı korunma ve yağ oranını kontrol altında tutma gibi işlemlerinizde ki hassasiyetliğinizi, sonbahar aylarında yapacağınız rutin cilt bakımı kontrollerinde de göstermenizde büyük bir fayda olacaktır.

Yaz aylarında cildiniz için kullandığınız nemlendirici kremlerin daha yoğun ve cilt tipine uygun kremleri sonbaharda kullanmanız cildinizin kuruluğunu ortadan kaldırıp daha canlı ve nemli bir cilt yapısına kavuşmanızı sağlar. Bunların aksine cildim çok nemli veya yağlı bir cilt yapısına sahibim diyorsanız, yağ içermeyen özel nemlendirici kremleri temin ederek sonbahar için cilt bakımı uygulamanızı yapabilirsiniz.

Sonbahar’da Güneş Işınlarından Korunmanın Önemi

Cildinizi güneş ışınlarından korumak sadece yaz aylarına özgü bir teknik değildir, havaların serinlemesi ile gelen rahatlık sizi şaşırtmasın bu cildinize zarar vermeyeceği anlamına gelmez. Aksine cildinizde çeşitli zararları da ardından getirir. Bu nedenle sonbahar aylarında da güneş ışınlarından korunmak gerekiyor. Sizlere önerimiz; Spf koruma etkisi içeren kozmetik ürünlerini kullanmanız. Bu ürünü kullanarak sonbahar aylarında cildinizi güneşten koruyabilirsiniz.

Sonbahar’da Cildiniz İçin Beslenmenin Önemi

Cildinizin daha canlı ve performansını yüksek tutabilmeniz için, çeşitli mineraller ve önemli vitaminlere yönelmelisiniz. Sağlıklı bir biçimde düzeninizi oluşturarak beslenmenizi dikkatli bir şekilde yapın ve multivitamin içeren besinlere önem vermelisiniz. Yapacağınız bu uygulama ile cildinizi hava değişiminden koruyarak cildinize gelecek olan zararların etkisini çok yüksek derecede düşürür ve cildinizin daha sağlıklı bir şekle koyarak güzel görünmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir