Siyah Noktaların Çözümü İçin 3 Etkili Yöntem!

Birçok insanın en başta gelen cilt sorunlardan biri siyah noktalardır. Cildinizde dış faktörler ve cildin yağ oranında oluşan dengesizlik nedeniyle, siyah nokta sorunu görülebilir. Bu sorunun önüne geçmek için, evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. İşte siyah noktaların çözümü için 3 etkili yöntem sizlerle;

Buhar Banyosu

Buhar banyosu sayesinde, cildinizde tıkanmış gözenekleri açabilirsiniz. Gözeneklerin açılmasıyla birlikte, siyah noktaları temizlemiş olursunuz. Buhar banyosu gözeneklerin içinde biriken yağın ve dış etkenlerle oluşan kalıntıların arındırılmasına etkilidir. Bu işlemi yapabilmek için, derin bir kabın içine 1 litre sıcak su ekleyin. Üzerine 2 yemek kaşığı elma sirkesi dökün. Bu suyun üzerine başını eğin ve buharı yüzünüze gelecek şekilde oturun. Başınıza bir havlu örterek, buharın sadece yüzünüze temas etmesini sağlayın. Bu işlemi 10 dakika boyunca devam ettirin.

Tarçın

Birçok cilt bakımı ve güzellik maskesi tarifinde yer alan tarçın, siyah nokta sorunuyla başa çıkmanız için etkili malzemelerdendir. Siyah nokta sorununu çözmek için, 1 yemek kaşığı balın içine yarım kaşık tarçın ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve siyah noktaların bulunduğu bölgelere, dairesel hareketlerle masaj yapın. 5 dakika boyunca masaj işlemine devam edin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın.

Yumurta Akı

Gözeneklerin büyük görünmesini engelleyen ve siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olan yumurta akı, etkisiyle sizi şaşırtacak. Bunun için yapmanız gereken bir adet yumurtanın akını, uygun bir kap içinde köpürtene kadar çırpmak. Hazır hale gelen yumurta akını, bir fırça yardımıyla yüzünüze sürün. Üzerlerine birkaç tane kağıt peçete yapıştırın ve kurumasını bekleyin. Peçeteleri özellikle siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere yapıştırmalısınız. Maske kuruduktan sonra, bir kat daha yumurta akı uygulayın. Tüm maske kuruduğu zaman, yavaş hareketlerle yumurta akı ve peçeteden oluşan maskeyi soyarak çıkarın. Cildinizi ılık suyla durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir