Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesi birçok kadının sıkça karşılaştığı sorunlardandır. Aşırı saç dökülmesi birçok nedenle oluşabilir. Bu nedenler arasında; genetik hastalıklar, kullandığınız ilaçlar ve stres bulunur. Ancak endişelenmenize gerek yok. Çünkü günde yaklaşık 100 tele kadar saç dökülmesi normal bir durumdur. Saçlarınız, saçınızı tararken ya da hiçbir şey yapmasanız da dökülebilir. Bu normal bir durumdur.

Saç dökülmesi, aşırı rahatsız edici ve utanç verici olabilir. Evde kendiniz çözemediğiniz durumlarda mutlaka bir hekime başvurmalısınız. Doktorlar size saçlarınıza uygulamanız için bir ilaç tavsiye edecektir. Bu ilaçlar etkili olabilir. Ancak saç dökülmesi için verilen ilaçların olumsuz bir yönü bulunmaktadır. Bu ilaçları kullandığınız sürece saçınız dökülmez. Fakat ilaçları bıraktığınız zaman yeniden saçlarınız dökülmeye başlayabilir.

Saç Dökülmesine Karşı Evde Yapılabilecekler

  • Hindistan cevizi sütü veya Hindistan cevizi yağı besleyici bir kaynaktır. Saç dökülmesini azaltmak için Hindistan cevizi içerikli bu ürünlerle saç derisine masaj yapabilirsiniz.
  • Aleo vera jeli de saç dökülmesinde muhteşem sonuçlar verebilmektedir. Baş derisine aleo vera jeli ile masaj yapın, birkaç saat bekletin ardından ılık su ile yıkayın. Aleo vera jeli ve Hindistan cevizi sütü, saç dökülmesine karşı mücadele etmek için kullanabileceğiniz en iyi iki doğal yöntemdir.
  • Bu tarz solüsyonları uygularken saç diplerinizi masaj yapmanız oldukça önemlidir. Masaj saç derisinde kan dolaşımını artırır ve saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir