Kombinlerinizi Ferace İle Süsleyin

Şık bir kombin yapabilmek için artık tesettürlü bayanların da zorlanmadığı ve istediği kıyafetleri tesettürlü bir şekilde kombin yapabiliyor. Tesettür kıyafetlerinin son zamanlarda yoğun olarak değişik modellerde ve değişik kumaşlardan üretilmesi ile birlikte tesettürlü bayanların çok daha renkli ve daha fazla çeşitte kıyafet ile toplumda yer almaları da mümkün olabiliyor. Osmanlı zamanından bu yana kültürümüzde bulunan ferace çeşitleri son zamanlarda siyah renginden kurtularak bir çok renkte de üretilmeye başlandı. Bayanların bir çoğunun şık tasarımlar ile oluşturulmuş feraceleri kullandığı görülebiliyor. Bir çok desenin de feraceler üzerinde kullanılması hatta bazılarının tül işlemeleri ve boncuk işlemeleri ile süslenmesi de bayanların daha şık bir havada görünmesini sağlıyor. Bayanlar tarafından en fazla tercih edilen tesettür içeren feraceler renk hususunda da bir çok değişim gösteriyor. Fakat yine de bayanlar tarafından sokak kıyafeti olarak tesettüre en uygun modellerin de bu modeller olarak düşünülerek siyah rengin daha fazla feraceler üzerinde seçildiği görülebiliyor.

2018 Ferace Modelleri

2017 yılını da çok özel modeller ile geçiren tesettürlü bayanlar 2018 ilk baharından itibaren bir çok ferace modelinin kendilerine sunulması ile birlikte hem çok renklenecek hem de daha fazla model feraceye sahip olabilecekler. Feracelerin üretiminde kullanılan kumaşların 2018 yılında çok büyük değişim göstermesi beklenirken en fazla bu yıl üzerinde tül işlemeleri olan şallar ile birlikte dar kesim olan feracelerin vitrinleri süslemesi bekleniyor. Görüntü olarak şık bir görüntüye sahip olmak isteyen bayanların tercihi şal şeklinde ferace üstü yakalarına takılarak tam sırtın kapalı bir şekilde oluşturulduğu ferace modelleri ile iyi bir stil oluşturacaklar.

Renk seçimleri aslında 2018 yılında da olmazsa olmaz ferace renklerinden biri olan siyah olarak görülse de feracelerin bu yıl daha da çok renklendiği görülebilecek. Renkli olan feracelerde de model içerikleri genellikle yakadan büzgülü, belden büzgülü ve geniş kollu olarak tesettürlü bayanlara sunulacak. Bu modeller arasında en fazla tercih edilecek olan renklerden birisi olan koyu gri renkleri bu yılın modası olarak görülürken, bu yıl en fazla parlak renklerin bayanlar tarafından tercih edilerek seçileceği sanılıyor.

Abiye Tesettür Elbise, Etek, Pantolon

Son zamanlarda tesettürlü bayanlar abiye seçimlerinde hiçbir şekilde zorlanmadan abiye elbiselerini seçerek kullanabiliyor. Bir çok kadın için abiye elbiseler topuklara kadar uzun olması ve tarlatanlı olması gerekirken bazı bayanlar için abiye tunik seçimi ve bu tuniklerin altına özenli bir şekilde seçilmiş olan bol pantolonlar veya bol etekler daha uygun bir abiye kullanımı olarak görülüyor. Fakat son zamanlarda o kadar şık ve değişik tarzda tesettür abiye elbiselerin üretimi yapıldı ki bayanlar bu konuda hiçbir şekilde zorlanmadan abiye elbiselerini kolay bir şekilde seçerek kullanıyor.

Güncel olarak seçmiş oldukları bayanların elbiselerinden çok daha farklı yapıda olan bu elbiseler ağır işlemeler, ağır tül baskılar veya farklı desenlerden oluşturularak yapılıyor. Fakat gelecek yılın tesettür abiye elbise modelleri üzerinde en fazla tül şallar veya saten şalların kullanılacağı da gözden kaçmıyor. Şal başörtülerin de abiye kullanımında büyük bir yerinin olduğu hakkında bir açıklama yapmadan geçmeyelim bir çok kadın için şal başörtü kullanımı hem normal günde hem de abiye kullanılmak istediğinde en iyi şekilde cilde uygun, kıyafetlere uygun bir şekilde seçilmesi gereken bir tesettür kıyafeti olarak karşımıza çıkıyor. Şal başörtülerin seçimlerinde en fazla tercih kolay kullanımı olan ve daha az kırışıklık oluşan şallar ile yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir