İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce telli saçlara sahip bayanların en büyük sorunu çabuk yıpranması ve kopması olmuştur. Ayrıca çabuk kırılır ve cansız bir görüntüye sahip olabilirler. Bu yüzden bu tip saçların güçlenmesi ve sağlam olması için bir takım bakım uygulamaları yapmak gerekmektedir.

Saçlarınızı daha dolgun göstermek için dolgunlaştırıcı saç şampuanları kullanmanızı öneririz. Saçlarınızın daha dolgun ve gür görünmesini sağlayacaktır. Hacim veren şampuanlar bol protein içerdiğinden saçlarınızın beslenmesini sağlayacaktır. Ayrıca saçlarınızın hacimli görünmesi için saç kesiminiz de önemlidir. Saçlarınızı kestirme zamanınız geldiğinde kuaförünüzden katlı kesim uygulamasını söyleyin. Bu saç modeli saçınızı daha dolgun gösterecektir.

İnce telli saçlar çabuk kırılır ve naziktirler. Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmayın. Sıcak su saçlarınızın kolay yıpranıp kopmasına sebep olacaktır.

Saç şampuanınızın içine çam terebentin ekleyerek saçlarınızın daha çok beslenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için 750 ml şampuanın içine 2 kapak çam terebentin yağı ekleyip çalkalayarak karışmasını sağlayın. Artık bu şampuan karışımını rahatlıkla saçınızı beslemek için kullanabilirsiniz.

Saçınızı beslemek için her zaman duyduğumuz bir diğer etkileyici yağ ise zeytinyağı olacaktır. 2 yemek kaşığı zeytinyağının içerisine bol protein deposu olan 1 yumurtayı ekleyip karıştırın. Hafif nemlendirdiğiniz saçınıza artık bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir