Hamilelikte Şık Olmanın Yolları

Kadınlar hayatının her anında dış görünüşlerine çok fazla önem verirler. Hamilelik dönemi de bunlardan biridir. Bu dönemde alınan kilolar ve dış görünümdeki değişikliklerden dolayı bazen demoralize olabilirler. Hamilelikte sürekli kilo değişimleri olduğu için rahat ve esnek kıyafetler tercih edilmektedir. Ayrıca bu süreçte şık olmanın farklı yolları da bulunmaktadır.

Rahatlık ve Şıklık

Esnek bir kot pantolon ile esnek desenli bir bluz seçerek kombinlemeniz ve üzerine mevsime göre düz renk bir mont veya blazer ceket tercih ederek şıklığı yakalayabilirsiniz.

Abiyelerde Gerçek Şıklık

Hamile bayanlar düğünlerde ve davetlerde giyilen abiyeler ve kokteyl kıyafetleri konusunda oldukça titizdir. Abiye seçiminde öncelikle karın bölgenizi sıkmayacak kıyafetler ve yumuşak kumaşlar tercih edilmelidir. Uçuş uçuş elbiseler tam da bu duruma uymaktadır.

Renk Seçimiyle Şıklığın Önemi

Sizi daha kilolu gösterebilecek renklerden kaçınmanız ve bazen de renkleri nötrlemeniz önemlidir. Çizgili bir elbise ya da bir etek giymek istiyorsanız yatay çizgilerden kalınarak dikey çizgileri tercih etmeniz özellikle sizi daha zayıf gösterecektir.

Renk seçimleri ise bordo, siyah, lacivert, bej, mor ve gri tonlarındaki renklerle daha iyi bir tercih olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir