Göz Çevresini Gençleştirmek İçin Doğal Çözüm

Göz çevresi, genel olarak yorgunluğu, uyku düzenini ve yaşı gösteren bir ayna gibidir. Göz çevresinizde estetik görüntünüzü gölgeleyecek büyük sorunlardan biri de kaz ayağı sorunudur. Yüzümüzde  gülümsemeyi sağlayan kaslar çalıştığında göz kenarlarında kırışıklıklar oluşur.  Göz çevresindeki cilt, elastikiyetini yıllar içinde kaybettikçe daha kalıcı ve görünür olur.
Kaz ayaklarının oluşmasını engellemek için,  göz çevresindeki cildin  elastikiyetini artırmalı  ve sürekli nemlenmesini sağlamalısınız.

Kaz Ayağı İçin Doğal Maske

Göz çevresini gençleştirmede doğal çözüm denilebilecek etkili bir maskedir: Yumurta akı, cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu nedenle kaz ayağı kırışıklıklarının giderilmesinde ilk tercih yumurta akı olmalı.

1 yumurta akını köpüklenene kadar çırpın. Daha sonra oluştan köpüğü göz çevrenize sürerek 10 dakika bekletin.  Bekleme süresinden sonra soğuk su ile durulama yapın. Bu tarif, haftada iki kere kullanmaya uygundur.

Alternatif olarak; yüzünüzü yıkadıktan sonra 1 yumurta akını tüm yüzünüze sürüp tamamen kurutun. Ardından bir kat daha sürerek 15 dakika kadar bekletin. Bekleme işlemi bitince yüzünüzü ılık suyla durulayın. Ardından yüzünüzü nazikçe kurulayıp nemlendirici sürün. Bu tarif de, haftada iki kere kullanmaya uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir